Haber Başlığı

Tülin Şahin, Pedro de Noronha'nın kendi mahrem fotoğraflarını kullanarak Instagram hesabı üzerinden hakaret içerikli paylaşımlar yaptığını iddia ederek mahkemeye başvurmuştu. 

Tülin Şahin ve Pedro de Noronha'nın ilişkisinden doğan kızları Siena Leyla, Kasım 2019'da dünyaya gelmişti. Çiftin ilişkisi sona erdikten sonra, çocuklarıyla ilgili süregelen hukuki anlaşmazlıklar devam etmişti. Noronha, Şahin'in kızlarını göstermediğini iddia etmişti.

Tülin Şahin, Pedro de Noronha'nın sosyal medyada kendisine ait fotoğrafları izinsiz olarak kullanarak itibarını zedelediği ve hakaret içeren paylaşımlar yaptığı gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunmuş ve 1 aylık tedbir kararı alınmıştı.

Bu süreçte Tülin Şahin, Pedro de Noronha'nın sosyal medya üzerinden kendisine yönelik yaptığı iddia edilen hakaretlerin ve iftiraların ciddi sonuçları olduğunu belirtmişti. Noronha, somut delil bulunamadığı için Haberleşmenin Gizliliğini İhlal Suçu konusundan beraat etti. 

Özel Hayatın Gizliliğini İhlali Suçu'ndan da beraat eden Noronha, yine aynı gerekçeyle, somut delil olmaması sebebiyle iki ayrı suçtan da aklandı.